משלוחים בפריסה ארצית
סליקה מאובטחת
 

ייצור חותמות למשרדים, ליצירה ולמסיבות

השימוש בחותמות היה מקובל עוד במזרח הקדום ובסין העתיקה. כיום ייצור חותמות בשיטות מתקדמות מאפשר נגישות רבה ומחיר מוזל לעומת ימים עברו, כאשר אז היה מדובר בסממן של סטטוס ועוצמה. אך גם כיום, יש בנמצא דגמים מאוד יוקרתיים ומרהיבים לצד דגמים יחסית פשוטים, אפשר לומר יותר תכליתיים. להלן נסקור את השימושים הרבים שניתן למצוא בחותמות המודרניות, לרבות שימושים משרדיים ושימושים יצירתיים. 

 

המורשים לחתימותעד לפני שנים לא רבות, הדואר היה כמעט מילה נרדפת לחותמות. את כל אותם דברי דואר וחבילות, גלויות ושנות טובות ושאר מעטפות וכל משלוח מבויל היה צריך להחתים. כיום, כאשר מכתבים הפכו לפחות נפוצים ובמקום בולים רגילים אנו מוצאים יותר ויותר מדבקות שאותן אין צורך להחתים, עובדי הדואר כבר לא ממש מחוברים לחותמות כבעבר. יחד עם זאת, לא ניתן לומר כי ייצור חותמות הפך לנדיר. נהפוך הוא. 


באין ספור בתי עסק, באין ספור משרדים, החותמות נמצאות בשימוש אינסופי, אפשר בהחלט לומר גם יום יומי. סיבה חשובה שמובילה לכך הינה המבנה הפירמידלי של הארגונים המודרניים. כאשר ישנה היררכיה של בעלי סמכות ושל בעלי תפקידים, כאשר ישנה היררכיה של כאלה שהינם מורשי חתימה לעומת אחרים שאינם כאלה, עולה הצורך במגוון חותמות. ייצור חותמות לעסק מאפשר לכל אותם בעלי תפקידים ומורשי חתימה לסלסל את חתימתם ביחד עם החתמה אישית או מוסדית. בנקים, חברות ביטוח, משרדים כלכליים – בכל המוסדות הללו וגם בארגונים אחרים קיים תהליך מובנה של חיתום. בשלבים שונים של אישורים, בהוצאת אמצעי תשלום, באישור משכנתאות או הסכמי ביטוח – החתמה הינה שלב שלא ניתן לוותר עליו, גם כיום וככל הנראה גם לא בעתיד הקרוב. 

 

החותמת לשימושים משפטייםמלבד העובדה כי ייצור חותמות הינו חיוני לבנקים, לחברות ביטוח ובמידה מסוימת גם, עדיין, לשירותי דואר, עולה כי החותמות חשובות גם למשרדים ולבעלי המקצועות החופשיים. בכל משרד עורכי דין, לא ניתן לעבור יום אחד ויחיד בלי החתמה של מסמכים ותזכירים. בכל משרד שבו יש תהליך של חתימה על חוזים, צפויה להתנוסס גם ההטבעה של חותמת. נוטריונים, מוסדות חינוך, עמותות – גם בהם החותמת נחשבת לאביזר הנמצא בשימוש שוטף, אך היא מצויה בהחלט לא רק במשרדים ולשימושים עסקיים ומשפטיים. 

 

ליצירות, שעשוע וגם לאירועיםלא רק ייצור חותמות במקום הפך לתהליך הרבה יותר מהיר והרבה יותר מוזל. גם יצירת דיו ומוצריו וגם יצירת צבעים להחתמות הפכו למשהו נפוץ (כמעט אפשר לומר אפילו המוני). מכאן, קצרה הדרך לשימוש בחותמות לצרכי שעשוע ומשחק לילדים בכל בית. 


אין הורה שלא מכיר את תופעת ההחתמות האהובה כל כך על ילדים. החותמות שיכולות לשמש ליצירה על גבי דפים לבים ובאותה במידה – יצירה בצבע על גבי הגוף, בעיקר על כפות הידיים אך לפעמים גם על הפנים ובאזורים אחרים. משחק בחותמות יכול להימשך שעות ארוכות, כאשר הילדים מקשטים את הדפים ומוסיפים כמיטב דמיונם. 


בגני ילדים ובפעוטונים עשויים לחלק לילדים חותמות והן גם מקובלות כשי נחמד במסיבות. אפילו במועדונים נהוג להחתים את ידיהם של המבלים וכך גם לעתים במוזיאונים. וגם אומנים ידועי שם נוהגים לעשות שימוש בהחתמות כחלק מהיצירות המקובלות ובוודאי שגם האומנים הפופולריים עושים כן. 

להזמנה לחצו כאן!

מתכננים מסיבה או אירוע מיוחד? גם לצורך כך ניתן להזמין חותמות, כאשר הללו לא יתבססו כמובן על לוגו שלעסק וגם לא על שמו של מורשה החתימה. במקרה זה, החותמת תכיל ברכה, למשל עם שמו של חוגג בר המצווה, ברכה לכלת בת המצווה או משפט לכבודו של הזוג שמתחתן, בשעה טובה. 


לחץ כאן למעבר למוצר